Жовтень 2024

Післяпологовий період. Чого очікувати?

Автор:Левенець Христина ВасилівнаЛікар акушер-гінеколог

Illustration

Післяпологовий період. Чого очікувати?

Після народження малюка розпочинається новий етап у житті молодої матусі. А саме – післяпологовий період, який триває аж до 6-8 тижнів. Упродовж цього часу в організмі породіллі відбуваються певні зміни, що є його невіддільною частиною його відновлення.

Тож чого очікувати жінці після народження дитини?

● Післяпологові виділення, тобто лохії – тривають до 4-6 тижнів, що є цілком природним процесом.● Зміни настрою також є нормальною частиною цього періоду. Вони зумовлені гормональними коливаннями.● Відновлення тіла. Дайте собі час на адаптацію й не забувайте про відпочинок.● Втома. Не соромтеся просити про допомогу рідних та розподіляти всі турботи над малюком.● Огляд в акушер-гінеколога. Радимо пройти через 6-8 тижнів після пологів. Для чого саме – поговоримо далі.

Отже, огляд у лікаря. Які теми актуальні для обговорення з ним на плановому візиті. Розказуємо:

● Симптоми, які є загрозливими у післяпологовий період і куди звертатися за допомогою.● Важливість вправ для зміцнення мʼязів тазового дна – в якому періоді розпочинати і як їх виконувати.● Харчування та сумісність з лактацією.● Фізична активність, коли ж можна розпочинати.● Статеве життя та контрацепція.

Чому ми рекомендуємо проходити післяпологове консультування з питань планування сімʼї?

● Це допоможе вам уникнути незапланованої вагітності.● Лікар надасть вичерпну інформацію про всі прийнятні методи контрацепції у цей період.

Часто жінки запитують у лікарів CenterUP: чи можна завагітніти відразу після пологів?

Так. Це можливо навіть, якщо менструальний цикл ще не відновився.
● Якщо ви не годуєте дитину грудним молоком або воно не є основним методом вигодовування – присутня дитяча суміш, то овуляція може відновитися вже через кілька тижнів. Варто памʼятати, що в цей період спочатку буде відбуватись овуляція, а після цього вже менструація. Приблизно через 2 тижні. Тобто відсутність менструації не означає, що настання вагітності є неможливим.● Якщо ГВ є основним методом годування дитини, овуляція буде відсутня від 4 до 6 місяців після пологів. А в деяких випадках – до 1,5-1,8 року і це теж норма.

Чи можна використовувати грудне вигодовування з метою контрацепції?

Так, це називається метод лактаційної аменореї, але він є не таким надійним як інші.
Якщо ж ви з лікарем все ж обрали цей метод, важливо знати, що він працює лише за наступних умов:● Менструація ще не відновилася● Вашому малюку менше як 6 місяців● Використовуєте виключно грудне вигодовування● Годування проходять на вимогу дитини, але з інтервалом не більше 4-6 годин між прикладаннями

Що слід обміркувати перед тим, як вибрати оптимальний метод контрацепції?

● Коли ви плануєте наступну вагітність● Чи будете годувати дитину грудним молоком● Коли саме будете розпочинати застосовувати обраний метод
Якщо у вас залишились запитання, записуйтесь на прийом до лікаря у медичний CenterUPУ нас ви знайдете індивідуальний підхід та професійну медичну допомогу.