Жовтень 2024

Перименопауза: новий етап життя жінки

Автор:Левенець Христина ВасилівнаЛікар акушер-гінеколог

Illustration

Що ж це таке?

Перименопауза – це перехідний період у житті кожної жінки, який наближає її до менопаузи. У цей час в організмі відбувається коливання рівня гормонів, така звана «гормональна турбулентність». Хоча все це дуже індивідуально, а одні жінки переживають симптоми важче, тоді як інші ледве відчувають зміни. Важливим є саме коливання показників гормону естрогену, який спочатку досягає вищого рівня, ніж зазвичай, а потім значно знижується. Якраз це провокує появу характерних симптомів. У цей період менструальний цикл стає нерегулярним: менструація може наставати рідше, частіше, чи тривати менше часу, ніж це було раніше.Коли ж очікувати?Перименопауза зазвичай починається 4 роки перед останньою самостійною менструацією За даними досліджень, середній вік складає 47 років, але це може трапитися як швидше, так і пізніше.

Характерні симптоми для цього періоду?

-Приливи: раптова хвиля жару, що поширюється від голови та грудей на все тіло. Може турбувати як вдень, так і вночі.-Зміни настрою: багато жінок починають відчувати симптоми депресії або підвищену тривожність.-Проблеми зі сном: це можуть бути труднощі із засинанням або ж часті пробудження вночі. Найчастіше до цього схильні жінки, у яких є нічні приливи та коливання настрою.
Інші симптом, такі як сухість у піхві та, як наслідок, проблеми у статевих стосунках, переважно виникають пізніше, вже у період менопаузи.

Чи потрібно здавати аналізи?

Перш за все, зверніться до лікаря, якщо вас турбують якісь з вищеперелічених симптомів.Акушер-гінеколог порекомендує, які саме показники слід перевірити залежно від випадку:-якщо затримка менструації передбачувано може бути зумовлена настанням вагітності;-якщо під час менструації турбують значні виділення або її тривалість значно довша ніж це було раніше,-якщо є ще симптоми, які можуть бути спричинені іншими захворюваннями.-якщо ознаки перименопаузи зʼявилися у віці менше 45 років.

Що може полегшити прояви цього перехідного періоду?

-Збалансоване харчування-Фізична активність-Контроль стресу-Здоровий сон-Консультація лікаря. За необхідності, фахівець може обговорити з вами призначення замісної гормональної терапії або інших методів коригування симптомів.
Важливо памʼятати, що перименопауза є абсолютно нормальною та природною частиною життя жінки. Проте для того, щоб краще піклуватися про своє здоровʼя, слід знати, чого очікувати та як з цим боротися.
У випадку будь-яких питань, звертайтеся на консультацію до акушер-гінеколога у медичний CenterUP і ми подбаємо про те, щоб повернути комфорт і баланс у ваше життя.
Записатися на консультацію до гінеколога – можна через сайт або телефонуйте за номером: +380 (67) 287 07 23.Ми цінуємо ваш час та вашу індивідуальність, тож готові стати надійним партнером вашого здоров’я та добробуту.