Грудень 2024

Кольпоскопія: ефективне та безболісне обстеження

Автор:Левенець Христина ВасилівнаЛікар акушер-гінеколог

Illustration

Кольпоскопія є сучасним та одним з найінформативніших методів виявлення патологічних процесів шийки матки, піхви та вульви. Вона складається з огляду ділянки входу у піхву, стінок піхви та піхвової частини шийки матки. Проводиться із застосуванням кольпоскопа — спеціального пристрою у вигляді бінокуляра, який дозволяє оглянути слизову оболонку з додатковим освітленням і збільшенням у 4, 6, 10, 15, 25 разів.

Для чого проводити кольпоскопію:

– щоб виявити ділянки епітелію, у якому спостерігаються патологічні зміни;– щоб взяти біопсію для подальшого дослідження;– для визначення розміру та локалізації уражених ділянок шийки матки та піхви;– у разі виявлення патологічних змін, для здійснення подальшого моніторингу;– для контролю та оцінки результатів процесу лікування.

Види кольпоскопії

– Проста або оглядова: візуальний огляд шийки матки за допомогою кольпоскопа найчастіше при невеликому збільшенні. Оглядова кольпоскопія дозволяє оцінити розміри та форму шийки матки, діагностувати рубцеві деформації, наявність екзофітних утворень, зону ектопії, наботові кісти, поліпи цервікального каналу тощо. Цей вид дослідження є лише орієнтувальним, адже при виявлених ускладнених візуальних характеристиках проводиться розширена кольпоскопія. За допомогою кольпоскопа бачимо, де знаходяться ділянки ураження. Це допомагає прицільно визначити патологічні зони, з яких лікар бере біопсію. Отриманий гістологічний висновок вказує на специфіку ураження.– Розширена: проводиться для детальної діагностики патологічних процесів з використанням проб розчинами оцтової кислоти на першому етапі та Люголя на другому. Здорові й уражені тканини та судини по-різному реагують на хімічні сполуки, завдяки цьому лікар може зробити певні висновки.

Як підготуватися до обстеження?

Кольпоскопію можна проводити у будь-який день менструального циклу, окрім днів менструальної кровотечі. Особливої підготовки немає. Напередодні за 24-36 години бажано уникати попередніх оглядів у лікаря, забору матеріалу на аналізи з шийки матки, не використовувати вагінальні лікарські засоби, утриматись від статевих контактів.

Чи болісне проведення кольпоскопічного дослідження?

Кольпоскопія – це безболісний метод діагностики. Пристрій не торкається тіла пацієнтки, дослідження проводиться дистанційно. Але для виведення шийки матки застосовуються стерильні вагінальні дзеркала та стерильним ватним тампоном проводиться очищення шийки матки.

Чи можна проводити кольпоскопічне дослідження вагітним жінкам?

Так. Кольпоскопічне дослідження можна проводити й вагітним жінкам. І це безпечне дослідження. Його мета – виключити наявність раку шийки матки.Важливо пам’ятати, що регулярні медичні обстеження дозволяють вчасно виявляти та пролікувати різноманітні захворювання, зокрема і патології шийки матки.У медичному просторі CenterUP ви зможете пройти весь спектр обстежень та зберегти своє здоров’я. Адже у нас працюють фахові лікарі та наявне усе необхідне сучасне обладнання.Записатися на консультацію до гінеколога можна через сайт або за номером: +380 (67) 287 07 23.