БЕЗПЕЧНИЙ СОН МАЛЯТИ

-Немовлята повинні спати на спині – це є найбезпечніше положення, при якому зменшується ризик синдрому раптової смерті.
-Дитина має спати окремо у своєму ліжечку або колисці біля Вашого ліжка. Не бажано спати з малечею в одному ліжку- бувають нещасні випадки, коли Ви можете перевернутися уві сні і придавити дитину, або малюк може застрягти між стіною і ліжком.
-Вкладайте дитину на сухий, чистий і твердий матрац, який щільно вписується в ліжечко.
-Не кладіть дитину спати на будь-яку м’яку поверхню, таку як ковдри, овчини,або подушки, наповнені полістиролом. Такі речі перешкоджають диханню дитини, адже легко можуть накрити обличчя малюка.
-В ліжечку не повинно бути жодної іншої речі, окрім матрацу: іграшок, м’яких бортиків, одягу, подушок, ковдри. Також не можна застосовувати позиціонери.
-У кімнаті має бути 18-20 градусів і 45-65 % вологості. Це дуже важливо аби не перегріти малюка. Не накривайте нічим голову дитини Уникання перегріву – також компонент профілактики синдрому раптової смерті немовляти.
-Подушка для малюків до 2 років не потрібна.
-Не залишайте малюка спати на ліжку без захисних бортиків-малюк може впасти. Зверніть увагу, йдеться не про м’які бортики, їх не має бути в дитячому ліжечку!
Не потрібно використовувати для рутинного дитячого сну:
-автокрісло (дитина має знаходитися в ньому під час будь-якої поїздки, навіть найкоротшої тривалості, а от класти дитину спати в ньому поза автомобілем не варто);
-автолюльку;
-шезлонг;
-гойдалки.
Позиція дитини в них не є фізіологічною для сну.
Ростіть здорові і веселі!

Автор Славич Г.П.

#upcenter
#centerup
#medicalcenterup
#винникидлятебе
#медичнийцентр